Kurtarıcı Gümrük Müşavirliği
      Kurtarıcı Hakkımızda     Kurtarıcı Hizmetlerimiz     Kurtarıcı Referanslar         Kurtarıcı İletişim
   
 
 
FreeShoplarda kısıtlama başladı
   Gümrük Kanunu’nun bazı maddelerinde yapılan değişiklikle sınır kapılarındaki gümrüksüz satış mağazalarında (free shop) yolcuların satın alabilecekleri ürünlerin miktarlarına kısıtlamaya gidildi.
 
 
Yeni gümrük kanunu yürürlükte.
   Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, gümrük mevzuatının AB ile uyumlu hale getirilmesi ve uygulamalardan kaynaklanan sorunların giderilmesi amacıyla yeniden düzenlenen gümrük kanunu ile gümrükteki işlemleri hızlandırmayı, ekonomiye katma değer yaratmayı ve bir taraftan da kaçak, mevzuat dışı işlemleri tasfiye etmeyi amaçladıklarını söyledi.
 
 
Kaçakçılara karşı 'Alo 136 Gümrük İhbar Hattı' faaliyete geçti
   Gümrüklerdeki kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçılık olaylarını takip etmek amacıyla 'Alo 136 Gümrük İhbar Hattı' faaliyete geçti. Söz konusu numara arandığında Kaçakçılık merkezlerine otomotik yönlendirme yapacak. 7 gün 24 saat açık olacak hat ile sınırlardan kaçak mal geçirmek isteyenlere anlık müdahele imkanı doğacak.
 
 
Rusya'ya ihracat yapan Türk şirketlerine belge uyarısı
   Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gümrük sorunun dün itibari ile resmen sona ermesinin ardından, uygulamada yaşanabilecek muhtemel sorunlarla ilgili çalışmalar sürüyor. Türk mallarının ihracını gerçekleştiren ve Rusya'da faaliyet gösteren gümrükçüler Türk şirketlerini uyardı. İki hafta ile 3 ay arasında gümrüklerde Türk mallarına yönelik denetimin uygulamada devam edebileceğini hatırlatan gümrükçüler, gerekli evrakların hazırlanmasında titiz davranılması gerektiğini kaydetti
 
     
 
Duyurular
 
 
  Yeni Sitemiz hizmetinizde.
     
  Bizimle çalışmak istermisiniz?
     
  Hizmetlerimize yeni bir alan ekledik....
     
  Haber grubumuza üye oldunuz mu?
     
  İyi çalışmalar dileriz.
 
     
 
İstanbul Hava Durumu
 
  ISTANBUL  
     
 
..:: Latifoğlu Gümrük Müşavirliği -- Hakkımızda ::..
 
 
 

HAKKIMIZDA
 

     Latifoğlu Gümrük Müşavirliği sektörde uzun süre mesleğin her kademesinde hizmet etmiş, meslek mensupları tarafından 2014 yılında İstanbul Beylikdüzü merkezli olarak yönetim kurulu başkanımız Ahmet CORA tarafından gümrük müşavirliği ve dış ticaret sektöründe müşterilerine en iyi hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

     Rekabetin yol gösterici, kalitenin ön koşul, müşterinin ise vazgeçilmez olduğu günümüz iş dünyasında, belirleyici etken: “bireysel kalite”, “ekip kalitesi” ve “yönetim kalitesi” dir. Bu anlayışın sonucu olarak, rekabetin taklit edilemeyen tek unsuru, kuruma özgü bilgi ve becerilere sahip çalışanlarıdır.

     Bu bağlamda, LATİFOĞLU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ; hizmet sektöründe ve dış ticaret alanında karşılaşılan zorlukların bilincinde olan yapısı ile, müşterilerine birebir hizmet anlayış içinde, kaliteli hizmet prensiplerinden taviz vermeyerek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

     Hizmet verdiği alanda en iyi olma gayesiyle, tükenmeyen arayışları ve yeni çözümler üreten yapısı ile LATİFOĞLU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,; kanunların öngördüğü hukuki zorunlulukların tamamını yerine getirerek, karşılıklı güvene dayalı olarak müşterilerinin kendisine devretmiş olduğu sorumluluğun sınırlarını genişletmeyi misyon edinmiştir.

     LATİFOĞLU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, tüm bu hizmetleri; uzman kadrosu ile, merkezi BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL’da siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

    LATİFOĞLU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,, etik değer ve prensiplere olan bağlılığı, oturmuş altyapısı ile her türlü ithalat, ihracat , transit, dış ticaret ve diğer bütün gümrük işlemlerinizi güvenilir şekilde sürdürmektedir.
 

 
     Latifoğlu Gümrük Müşavirliği gümrük işlemlerinin yanı sıra uluslarlarası kara, deniz ve hava taşımacılığı sigorta hizmetleri, antrepo ve serbest bölge hizmetleri, teşvik ve yatırım danışmanlığı konularını kapsayan geniş hizmet ağının tümünde etkin hizmet veren entegre bir yapı oluşturma çabalarının ürünüdür.
 
   Çağdaş teknolojinin önemine inanan firmamız, merkezi bilgisayar sistemi ile otomasyonu kurmuş Bu şekilde, şirket merkezinden gümrük işlemleri, Gümrük İdareleri'ne “EDI” (Electronic Data Intercharge) ile bağlanılarak (lease line) en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. İnternet üzerinden gümrükleme işlemlerinin yapılabilmesi için, bütün yatırımlarını tamamlayarak kendi Internet Server'ını kurmuştur. Bununla birlikte müşterilerine hızlı ve sağlıklı bilgi akışı sağlamıştır.
 
Saygılarımla
Ahmet CORA
Genel Müdür
 
 
     
CUMHURİYET MAHALLESİ NAZIM HİKMET BULVARI NUMARA: 9-1
ADM CONSEPT PLAZA B BLOK KAT:5 DAİRE: 16 ESENYURT İSTANBUL
Tel:0 212 853 33 02 Fax:0 212 853 33 06
Web: http://www.latifoglu.com.tr E-mail :info@latifoglu.com.tr